"Showroom dobrze zaprojektowany" - wywiad z meinDESIGN o inspiracjach i wyzwaniach przy pracy nad projektem wnętrz dla warszawskiej Euformy.

 

 

 

 

 

fragment wywiadu:

 

Jakie były oczekiwania inwestora?
Mój klient zapragnął stworzyć w Warszawie najlepsze miejsce do obcowania z polskim designem i takie, które pozwoli wyróżnić się na tle podobnych - co myślę z powodzeniem nam się udało. Moją rolą była nie tylko odpowiednia kompozycja mebli na ekspozycji, ale stworzenia dla nich takiej oprawy, która nie przytłaczając - wydobędzie ich piękno. Jednakże minimalistyczne, oszczędne wnętrza mają mieć charakter i zapadać w pamięć.

Showroom Euforma zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie, czym szczególnym charakteryzuje się to miejsce? 

Lokalizacja to Stary Mokotów, budynek z 1951 roku. Wysokie wnętrza i okna w pomieszczeniu głównym kojarzą się z postindustrialnym klimatem i ten fakt chciałam wykorzystać oraz ustanowić myślą przewodnią w projekcie. Na całość, czyli 150 mkw. składają się cztery pomieszczenia ekspozycyjne - jedno większe i trzy mniejsze z zaaranżowanymi pokojami dziennymi. Największe pomieszczenie stanowi główną, otwartą ekspozycję mebli, lamp i dodatków wraz z wydzielonym miejscem do pracy architekta z klientami. (...)

 

 

 

 

Artykuł o realizacji w Sea Towers, serwis Strony Wnętrza

 

fragment:

 

(...) Za projekt nowoczesnego apartamentu znajdującego się na 12. piętrze budynku odpowiada Paulina Kasprowicz, właścicielka bydgoskiej pracowni meinDESIGN. To właśnie żywy obraz malujący się za oknem stanowił największą inspirację dla projektantki. – Po przekroczeniu progu mieszkania ogromne wrażenie wywarło na mnie światło zalewające przeszklony salon i morze, które z perspektywy 12. piętra prezentuje się niezwykle. Salon, aneks kuchenny oraz strefa wejściowa stanowią jedną całość, która stylowo dopełnia nadmorski pejzaż. Aranżacja musiała więc być na tyle wyważona, aby nie zdominować tego obrazu – mówi Paulina Kasprowicz.

 

Aranżację cechuje minimalizm. Za sprawą tej estetyki projektantka stworzyła swoją interpretację stylu marynistycznego i pomogła wydobyć urok głównej atrakcji mieszkania, jaką jest widok rozciągający się za oknem. Naturalne materiały i oryginalne rozwiązania przestrzenne to przepis na elegancki i nowoczesny apartament.(...)

Showroom 'Euforma' w Warszawie oficjalnie otwarty - relacja

 

Showroom w Warszawie to ponad 150 m2 przestrzeni, w której znajdziemy najciekawsze wzorniczo polskie projekty. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia meinDESIGN.

 

Zaproszeni goście- Tomek Rygalik (Studio Rygalik) zaprezentował nowości z Meble NOTI oraz razem z Małgorzatą Szczepańską z ELLE Decoration Polska opowiedział o najciekawszych trendach w designie prosto z targów ORGATEC w Kolonii.
Dodatkowo Tomek Rygalik zaprezentował swoją nową markę Tre.


Patronat medialny objęli Domo+, Monogram Magazine, Foorni - Wnętrza Publiczne.

 

 

 

PL

 

 

PL

 

 

WIDEORELACJA DZIĘKI TELEWIZJI DOMO+ :

 

Rozmowa z na temat projektu w Sea Towers, magazyn MADWhite

 

 

 

fragment:

 

"Jak zaaranżować wnętrze z którego widok już sam w sobie wiedzie prym? Projektantka Paulina Kasprowicz z pracowni meinDESIGN stanęła przed sporym wyzwaniem. Postawiła na naturalne materiały, marynistyczny styl i polski design prosto z showroomu Euforma.(...)

Apartament wymagał aranżacji, która zaakcentuje największą atrakcję obiektu, jaką jest widok zza okien. Wnętrza cechuje minimalizm. Za jego sprawą stworzono własną interpretację stylu marynistycznego, co też pomogło wydobyć urok głównej atrakcji mieszkania, czyli sąsiadujące morze. (...) 

Na 84 metrach kwadratowych, nowoczesne wnętrza z wyraźnym nawiązaniem do stylu skandynawskiego mają kojarzyć się z pobliskim morzem - widocznym w przeszklonym salonie i kuchni. Zadanie to mają spełniać kolory, faktury, dekoracje. Dominują proste formy i gładkie powierzchnie dodaje Paulina Kasprowicz "

 

 

 

 

Fotorelacja z otwarcia showroomu Euforma projektu meinDESIGN w magazynie Elle Decoration

 

 

 

Wywiad na temat projektu dla warszawskiej Euformy,

serwis Property Design