Apartament, wchodzący w skład kompleksu Sea Towers położonego w sercu Gdyni, potrzebuje aranżacji, która zaakcentuje największą atrakcję obiektu, jaką jest zachwycający widok zza okien. Nowoczesny apartament zaprojektowany przez Paulinę Kasprowicz z pracowni meinDESIGN cechują duże przeszklenia, naturalne materiały oraz minimalistyczna forma, w której projektantka zamknęła swoje inspiracje dotyczące polskiego wybrzeża.

 

 

Sea Towers jest najwyższym wieżowcem w Gdyni. Okazały obiekt położony jest zaledwie 12 metrów od linii brzegowej. Wyjątkowe miejsce, z którego rozciąga się widok na polskie wybrzeże wymaga równie wyjątkowej aranżacji. Za projekt nowoczesnego apartamentu znajdującego się na 12. piętrze budynku odpowiada Paulina Kasprowicz, właścicielka bydgoskiej pracowni meinDESIGN. To właśnie żywy obraz malujący się za oknem stanowił największą inspirację dla projektantki.

Po przekroczeniu progu mieszkania ogromne wrażenie wywarło na mnie światło zalewające przeszklony salon i morze, które z perspektywy 12. piętra prezentuje się niezwykle. Salon, aneks kuchenny oraz strefa wejściowa stanowią jedną całość, która stylowo dopełnia nadmorski pejzaż. Aranżacja musiała więc być na tyle wyważona, aby nie zdominować tego obrazumówi Paulina Kasprowicz.

 

Aranżację cechuje minimalizm. Za sprawą tej estetyki projektantka stworzyła swoją interpretację stylu marynistycznego i pomogła wydobyć urok głównej atrakcji mieszkania, jaką jest widok rozciągający się za oknem.

Naturalne materiały i oryginalne rozwiązania przestrzenne to przepis na elegancki i nowoczesny apartament. Jasny fornir i drewno nadają wnętrzu przytulny charakter, a duże przeszklenia potęgują wrażenie przestronności. Biel łączy się z szarościami i ożywiającymi plamami koloru niebieskiego w sposób spójny.

Nawet elementy dekoracyjne zostały wprowadzone do wnętrza tak, by stanowiły dopełnienie przemyślanej kompozycji – grafiki i motywy morskie są subtelne i nie zaburzają przestrzennego ładu stylizacji.

 

Na uwagę zasługuje oświetlenie, które w równie wysublimowany sposób czerpie inspiracje z polskiego wybrzeża – designerskie lampy przypominają swoim kształtem mewy, co w ciekawy sposób łączy się z dekoracyjnym tynkiem przywodzącym na myśl morską bryzę. Projektantce udało się połączyć nowoczesne marynistyczne wariacje z ponadczasową elegancją. Otwarty salon z dużymi przeszkleniami wraz z kuchnią tworzą integralną całość, natomiast w zacisznej strefie nocnej znajdują się dwie sypialnie, sauna, łazienka i osobne WC. Całość tworzy harmonijną przestrzeń stworzoną do wypoczynku.

Kompleksowy projekt dotyczy również opracowania mebli zindywidualizowanych dla poszczególnych wnętrz.

 

Największym wyzwaniem w urządzaniu nowoczesnego apartamentu było zagospodarowanie ścian znajdujących się pod kątem ostrym. Ich układ, który jest wynikiem oryginalnej formy bryły budynku może sprawiać niekiedy problemy aranżacyjne. Projektantka wspomina, że należało w tym przypadku wprowadzić rozwiązania, które nie zostawiłyby niewykorzystanych powierzchni, np. wykonanie modułowej sofy narożnej. – Myślę, że udało mi się osiągnąć to, czego oczekiwali ode mnie inwestorzy. Pragnęli mieć proste a zarazem funkcjonalne wnętrze, gdzie kluczem jest lokalizacja i marynistyczny, lecz nie aż tak dosłowny charakter wnętrza podsumowuje swój projekt Paulina Kasprowicz.

źródo: StronyWnetrza.Urzadzamy.pl